Guida TVFilm Aksion

Këta janë programet që do të mund të shihni

 1. Mercenarët Mercenarët

  Me një kast aktorësh, që përfshin pothuajse të gjithë protagonistët më të njohur të filmave aksion, vjen një nga prodhimet më të suksesshëm të vitit. Një skuadër mercenarësh që dërgohen në një shtet të vogël të Amerikës së Jugut, për të përmbysur regjimin e një diktatori, kuptojnë se kanë rënë pre e një kurthi që...

  E Hënë, 22 Shtator - 23:00

 2. Matrix Matrix

  Një gjeni kompjuterash mëson nga disa rebelë misteriozë të vërtetën mbi formën e realitetit që po jeton dhe rolin e tij në luftën kundër atyre që e kontrollojnë atë.

  Fitues i 4 Çmimeve Oskar.

  E Mërkurë, 24 Shtator - 21:00

 3. Rrëmbimi i Pelham 123 Rrëmbimi i Pelham 123

  Katër kriminelë të pamëshirshëm rrëmbejnë një tren të nëndheshëm në qytetin e Nju Jorkut dhe mbajnë peng pasagjerët. Ata kërcënojnë të marrin jetë njerëzish çdo minutë derisa haraçi të paguhet një më një.

  E Enjte, 25 Shtator - 19:00

 4. Mire se erdhet ne xhungel Mire se erdhet ne xhungel

  Nje gjuetar shperblimesh i pameshirshem do te pajtohet per te kthyer ne shtepi djalin e nje mafiozi, i cili ndodhet ne pyjet e Amazones ne kerkim te nje thesari te fshehur.

  E Enjte, 25 Shtator - 23:00

 5. Qyteti i hajdutëve Qyteti i hajdutëve

  Pas debutimit si regjisor me filmin Gone Baby Gone, Ben Affleck sjell një tjetër prodhim mjaft të vlerësuar. Kandidat për çmimin Oskar dhe fitues i 3 çmimeve të tjera kinamtografike! Ndërkohë, që po planifikon grabitjen më të madhe të jetës, një hajdut bankash, bie në dashuri me menaxheren e bankës së fundit që vodhi. Në përpjekje...

  E Shtunë, 27 Shtator - 23:00