Kategoritë: ArkivaTelevizion

Rami Malek zbulon një detaj nga “Bond 25”

Rami Malek foli për herë të parë rreth detajeve për karakterin e tij në filmin e ardhshëm “Bond 25”, ku do të interpretojë personazhin negativ. “Ndiej një peshë të fortë mbi shpatulla. Me “Bond”-in jemi rritur të gjithë. Gjëja pozitive për mua është se interpretova një tjetër personazh të madh britanik, Freddy Mercury, kështu që mund të them se kam një shans për t’ia dalë me të keqin e filmave me James Bond”. “Një detaj që diskutova me regjisorin ishte identifikimi i personazhit tim, nuk doja që të kishte lidhje me asnjë ideologji apo besim fetar. Por, kur lexova skenarin, e kuptova se nuk ishte ajo rruga që Cary donte të ndiqte”, -tha Malek. Source: Televizion

Lexo më shumë

Tom Felton tregoi një aspekt të Harry Potter, që askush s’e kishte menduar

Historia e dashurisë mes Harry e Ginny, edhe pse e ngadaltë, është pjesë integrale e fundit të lumtur që përfundojnë shtatë librat dhe tetë filmat e sagës “Harry Potter”. Por, ka hipoteza se jeta sentimentale e Djalit që Mbijetoi fsheh diçka. Ka pasur një sërë teorish që e nxjerrin Harry-n të dashuruar me rivalin historik Draco Malfoy. Në një farë mënyre këtë e konfirmoi edhe vetë aktori. Gjatë një interviste, Tom Felton deklaroi me shaka: “Ah! Mendoj se kjo dihet, Harry ka qenë gjithnjë i dashuruar me Draco! Nuk arrinte ta fshinte në asnjë mënyrë”. “Edhe kur ishte me Ginny-n, Harry e kishte mendjen te Draco”, i mbajti lojën Rupert Grint, Ron Weasley i filmit. Source: Televizion

Lexo më shumë

Halle Berry, “Catwoman” e preferuar e fansave

“Hollywood Reporter” publikoi një sondazh, ku fansat zgjodhën aktorët e preferuar të në rolet ikonë të “DC”, Batman, Catwoman e Joker. Christian Bale e Michael Keaton janë kokë më kokë për Batmanin, ndërsa Heat Ledger e Jack Nicholson si interpretuesit më të mirë të Joker. Ndërsa për faqen e internetit, habia më e madhe ishte për Catwoman, ku kryeson Halle Berry (42%), në avantazh nga Michelle Pfeiffer (41%). Në fakt, filmi për “Catwoman”, me protagoniste Halle Berry, ka qenë një ndër “cinecomic” më pak të vlerësuar nga kritika dhe një dështim në arkëtime. Në vendin e tretë renditet Anne Hathaway, me një diferencë tepër të madhe nga dy të parat, me 26% të preferencave. Source: Televizion

Lexo më shumë

Russell Crowe, Leonardo CiCaprio dhe një kokë dinozauri

I ftuar në “Howard Sterne Show”, Russell Crowe zbuloi një ndodhi kurioze që përfshin Leonardo DiCaprio dhe… një kokë dinozauri. Aktori deklaroi se një herë, në shtëpinë e kolegut, gjatë një mbrëmjeje plot me alkool, të dy arritën një akord tepër origjinal. “Gladiatori” bleu për 35 mijë dollarë një kokë dinozauri nga divi i “Titanic”. “Nuk isha në vete, kisha pirë shumë vodka, por e bëra për fëmijët”, -tha Crowe. “Ishte Leo ai që e nisi bisedën. Tha se kishte një kokë dinozauri dhe donte ta shiste, sepse donte të blinte një tjetër. Dhe direkt i thashë se do ta blija unë. Fëmijët e mi në atë kohë ishin të fiksuar pas kësaj kafshe”. Episodi ka ndodhur rreth 10 vjet ...

Lexo më shumë

“Paranormal Activity” me një film të ri

“Paramount” ka nisur punën për filmin e ri “Paranormal Activity”, ku një familje terrorizohet nga një demon. Filmi i parë ishte një sukses shumë i madh, ku më pas u realizuan edhe pesë të tjerë. Ajo që përcakton ekskluzivitetin e “Paranormal Activity” është se përdor “filmimet e gjetura” për të treguar historinë e saj duke përdorur një sërë kamerash të sigurisë të krijuara brenda shtëpisë së familjes. Është ky konfigurim që e bën çdo film të duket realist. Duke marrë në konsiderate se këto filma kanë një buxhet të ulët, në total kanë arkëtuar në të gjithë botën rreth 900 milionë dollarë. Për momentin nuk ka detaje rreth kapitullit të shtatë të kësaj sage, por priten në ditët në vijim. ...

Lexo më shumë

Konfirmohet “Venom 2” me Tom Hardy

Ishte në ajër, por tani është zyrtare. Pas suksesit të “Venom”, rikthimi i Tom Hardy në vazhdimin e filmit ishte pothuajse i sigurt. Konfirmimi edhi nga producentja Amy Pascal, e cila zbuloi se së shpejti do të shohim përsëri divin britanik në rolin e Eddie Brock. “Mund të them se Tom Hardy do të rikthehet të interpretojë këtë personazh si askush tjetër. ‘Sony’ ka bërë një punë të mirë duke krijuar këtë film, duke i krijuar universin e tij. Pastaj është Tom Hardy. Kur mendon për Venom, nuk mund të mendosh për një aktor tjetër”, – deklaroi Pascal. Source: Televizion

Lexo më shumë

“DigitAlb” me kanal të ri

Kompania më e madhe mediatike në Shqipëri, me rastin e 15-vjetorit të krijimit, do të shtojë edhe një kanal të ri. Kanali 15 do të shfaqë prodhimet më të suksesshme të “DigitAlb” dhe do të jetë në dispozicion të abonentëve tokësore dhe satelitorë nga 1 korriku deri më 15 korrik. Kanali 15 | 15 Vjet DigitAlb ???? Në këtë 15 Vjetor, një kanal i ri me prodhimet më të suksesshme të DigitAlb, dedikuar suksesit ???? Kanali 15, nga 1-15 Korrik. #15VjetDigitAlb Geplaatst door DigitAlb op Vrijdag 21 juni 2019 Source: Televizion

Lexo më shumë

“Hobbs and Shaw” ndryshon imazh

Pas spotit televiziv plot adrenalinë, vetëm me skena aksioni, produksioni i “Hobbs & Shaw”, me protagonistë Dwayne “The Rock” Johnson e Jason Statham, publikoi një foto të re, duke i ndërruar imazhin filmit dhe paraqitur të gjithë aktorët pjesëmarrës. Në këtë aventurë të re, të shkëputur nga saga e familjes së Dominic Toretto (Vin Diesel) në “Fast & Furious”, The Rock e Statham marrin rolet përkatëse të agjentit Luke Hobbs e Deckard Shaw në një mision kundër një kundërshtari të rrezikshëm, Brixton (Idris Elba), ushtarak gjenetikisht i modifikuar për të qenë ushtari perfekt dhe rebelues i ushtrisë, duke krijuar një task forcë të vetën tepër kërcënuese. Në kastin e aktorëve të “Hobbs & Shaw” janë edhe Vanessa Kirby, Eiza Gonzalez, ...

Lexo më shumë

Dwayne Johnson: “Donin të më bënin si Pitt e Clooney”

Dwayne “The Rock” Johnson sot është një ndër aktorët më të pëlqyer të ekranit, që pritet të rikthehet ne kinema me “Fast and Furious: Hobbs & Shaw”, “Jumanji 2” dhe “Jungle Cruise”. Por, fillimisht The Rock nuk pati ndonjë sukses të madh në Hollywood. Gjatë një interviste, vetë aktori deklaroi se fillimisht, në hapat e parë të tij në këtë industri, i sugjeruan të ishte më shumë si George Clooney o Brad Pitt. I ardhur nga bota e wrestling, Johnson tha: “Pati një periudhë kur kam luftuar shumë për karrierën time, ku mundohesha të krahasohesha me aktorë si George Clooney o Brad Pitt, sepse atë kohë ata ishin yjet më të mëdhenj dhe dikush më përsëriste gjithnjë se duhet t’u ...

Lexo më shumë

Ed Sheeran, zgjedhje alternative për “Yesterday”

Edhe një këngëtar me famë botërore rastis mos të jetë zgjedhja e parë e dikujt. Bëhet fjalë për Ed Sheeran, i cili ishte një alternativë rezervë për Danny Boyle, për filmin “Yesterday”. Ideja parësore ishte Chris Martin, por lideri i “Coldplay” ishte i lodhur nga turneu dhe kështu që regjisori u kënaq me Ed Sheeran. “Chris sapo kishte përfunduar turneun dhe ishte i lodhur dhe kështu që doli emri i Sheeran, i cili na tha direkt “po”, pa asnjë hatërmbetje që ishte zgjedhja e dytë. Madje tha se para tij mund të kishim menduar edhe Harry Styles. Por nuk ishte kështu”, -tha Boyle në premierën e londineze të “Yesterday”. Source: Televizion

Lexo më shumë

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Evolve Web Agency

Evolve Web Agency
WordPress Lightbox Plugin