Kategoritë: ArkivaTelevizion

“Avengers: Endgame”, rinis promovimi me imazhe të reja

“Avengers: Endgame” do të rikthehet në kinema me 6 minuta më shumë materiale të papublikuara më parë, përfshirë dhe imazhe që mund të tregojnë diçka rreth të shumëpriturës Fazë 4 të Marvel Cinematic Universe. Me këtë lëvizje, synohet edhe tejkalimi i “Avatar” në box office, për t’u bërë filmi me më shumë arkëtime i të gjitha kohërave. “Marvel” publikoi foton e dorezës së Infinitit, i pajisur me të gjithë gurët e çmuar, gati për të kërcitur gishtat. Source: Televizion

Lexo më shumë

Marvel me një serial rreth Spider-Man

Marvel dhe regjisori i famshëm J.J. Abrams do të bashkojnë forcat për të realizuar një serial të animuar rreth Spider-Man. Ky lajm erdhi si rrufe në qiell të hapur pasi askush nuk e prite një gjë të tillë. Regjisori i “Mission: Impossible 3”, “Super 8” dhe “Star Wars: Force Awakens” do të jetë edhe skenaristi së bashku me djalin e tij. Për momentin historia e këtij projekti është top secret dhe në javët në vijim pritet të dhëna të tjera. Source: Televizion

Lexo më shumë

Milla Jovovich në aksion me “Monster Hunter”

Milla Jovovich do të jetë protagonistja e filmit “Monster Hunter”. “Capcom” publikoi për herë të parë këtë video-lojë në vitin 2004 dhe ka pasur një rritje të madhe që nga ajo kohë. Në fillim të këtij viti, publikimi i fundit “Monster Hunter World” u bë video-loja më e shitur e kësaj kompanie. Në këtë film, premiera e të cilit do të jetë në vitin 2020, krijesat do të jenë me dimensione shumë të mëdha, disa prej tyre më të mëdhenj se një lagje normale. Mostrat do të jetojnë nën tokë, por do të ketë edhe dragonj fluturues dhe merimanga gjigante. Source: Televizion

Lexo më shumë

“Black Widow”, me zbulime të rëndësishme rreth Marvel

“Black Widow” do të përmbajë zbulime të rëndësishme rreth MCU-së. Këtë lajm e bëri të ditur vetë shefi i Marvel, Kevin Feige. Filmi, me sa duket, jo vetëm do të tregojë historinë e origjinës së Vejushës së Zezë, por do të zbulojë sekrete themelore për të gjithë Marvel Cinematic Universe. “Ka një metodë në çmenduri. Ka qenë gjithnjë një metodë dhe duke bërë gjëra në mënyrë të papritur është diçka që me të vërtetë na zbavit. Ka mënyra për të bërë prequels që na japin udhëzime më pak ose përgjigjen pyetjeve të pabëra dhe pastaj ka mënyra për të bërë prequels ku mësoni gjëra që nuk njihni më parë”, – deklaroi Feige. Source: Televizion

Lexo më shumë

Tom Holland dëshiron përballje Spiderman-sh

Protagonisti i “Spider-man: Far From Home”, Tom Holland shfrytëzoi turin e promocionit për të bërë fansat që të ëndërrojnë rreth një ndërthurjeje mes interpretuesve të këtij personazhi. Në një intervistë, Holland tha se dëshiron të realizojë një film mes Spider-Men dhe të punojë së bashku me Tobey Maguire e Andrew Garfield, që e kanë interpretuar më parë Peter Parker dhe alteregon e tij. “Sigurisht që do të më pëlqente të bëja një film me djemtë, do të ishte fantastike. Do të ishte shumë e bukur. Dhe e dimë që fansat e dëshirojnë dhe do ta duan shumë. Por, për realizimin është diçka që duhet ta vendosë Marvel e Sony. Nuk varet nga unë”. Source: Televizion

Lexo më shumë

Nisin në Irlandë xhirimet e “Game of Thrones” të ri

Të gjithë fansat e “Game of Thrones” duhet të jenë lumturuar nga lajmi se nisën në Irlandën e Veriut xhirimet për serialin “prequel”, që do të ambientohet rreth 5 mijë vjet më parë se seriali origjinal. Skena e parë u xhirua në “Titanic Studios” në Belfast dhe në shpellat gëlqerore të “Global Geopark”. Do të titullohet “Bloodmoon” dhe mban firmën e autorit të romaneve nga është frymëzuar seriali, George R.R. Martin. Por, nuk mbaron me kaq. Po punohen skenarë edhe për dy seriale të tjera. Mendohet se xhirime do të ketë edhe në Spanjë, por vendi është mbajtur sekret për mos t’u pushtuar nga kureshtarët. Source: Televizion

Lexo më shumë

Ja personazhet që mund të interpretojë Keanu Reeves në Marvel

Tani që është konfirmimi zyrtar se Kevin Feige do që të angazhojë Keanu Reeves në universin Marvel, fansat kanë nisur ta imagjinojnë aktorin në disa role. Feige shpjegoi se për momentin nuk ka një karakter specifik dhe bisedimet me Reeves vijojnë. Palët duan të gjejnë mënyrën më të mirë për ta përfshirë aktorin në MCU. Ja cila është lista e personazheve që fansat e shikojnë adhuruesin e tyre brenda këtij universi: Moon Knight Wolverine Namor Adam Warlock Fu Manchu Source: Televizion

Lexo më shumë

Captain America i Anthony Mackie do të jetë ndryshe

Në “Avengers: Endgame”, Captain America interpretohej nga Chris Evans, i cili u tërhoq, duke ia lënë stafetën Hawkeye. Aktori që do t’i japë imazhin personazhit, Anthony Mackie, foli për përgjegjësinë e marrjes së këtij roli, duke theksuar se gjithsesi nuk do të jetë versioni me ngjyrë i Steve Rogers. “Më pëlqen Chris. Është një Captain fantastik. Besoj se shumë njerëz kanë bërë atë që ai arriti të bënte me atë personazh në cilindo univers kinematografik apo grup filmash. Ta trashëgosh, të marrësh këtë rol është një përgjegjësi dhe një sfidë e madhe. Mendoj se janë të shumtë ata që presin që unë të jem Chris Evans në të njëjtin kostum, por me ngjyrë. Dhe kjo nuk ka për të ndodhur”, ...

Lexo më shumë

Black Adam, Dwayne Johnson: “Ka të njëjtën fuqi si Supermani”

Dwayne “The Rock” Johnson foli për personazhin e tij Black Adam, armiku i Shazam, interpretuar nga Zachary Levi. Pavarësisht se “Shazam!” nuk bëri namin në arkëtime, duke parë buxhetin dhe kritikat pozitive, filmi i David F. Sandberg ishte një sukses i “DC Films” dhe “Warner Bros”, aq sa po flitet për një kapitull vijues. “Black Adam ka të njëjtat fuqi si ato të Supermanit, ja pse është kaq interesant dhe ekzaltues”, -deklaroi The Rock, duke lënë të kuptohet se personazhi do të ketë një fuqi të jashtëzakonshme, e barabartë me ato të një prej superheronjve më të fuqishëm të universit DC. Source: Televizion

Lexo më shumë

“Apple” synon “Oscar”, shton produksionin

Beteja për “Academy Awards” do të zhvillohet përmes “streaming on demand”. “New York Post” shkruan se “AppleTV+” dëshiron të arrijë në “Oscar” përpara “Netflix” dhë për ta bërë këtë do të nisë produksionin e gjashtë filmave në vit. Bëhet fjalë për projekte me buxhet jo shumë të lartë, të gjitha në gjendje për të konkurruar në “Academy Awards”, nga 5 në 30 milionë dollarë. Kompania ka nisur bisedimet me regjisorë dhe producentë të njohur, duke studiuar së bashku disa strategji për të realizuar projektet e synuara dhe në kohë për të garuar për sezonin e çmimeve më prestigjioze të kinemasë. Source: Televizion

Lexo më shumë

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Evolve Web Agency

Evolve Web Agency
WordPress Lightbox Plugin