Kategoritë: ArkivaTENDENCË

Kur yjet stonojnë, VIP-at që dështuan në muzikë

Fakti i të qenit një personazh i njohur dhe i famshëm në kinema, sport apo modë nuk është një garanci që automatikisht mund të kihet sukses dhe në fushën e muzikës. “Insider” listoi klasifikimin e yjeve që kanë tentuar në këngë, por ka qenë një dështim i plotë. Scarlett Johannson Në vitet 2008-2009 aktorja publikoi dy albume, “Anywhere I Lay My Head”, me përpunime të Tom Waits, dhe një tjetër bashkëpunim me Pete Yorn. Gjithashtu ka kënduar dhe në disa kolona zanore. Por, nuk ka pasur sukses dhe e la atë rrugë. Kobe Bryant Ish-ylli i Lakers ishte pjesë e grupit “CHEIZAW” me kontratë me “Sony Entertainment”. Duke pasur një karrierë të ndritur në NBA, studioja e përqendroi vëmendjen vetëm ...

Lexo më shumë

“Time”, BTS e Ariana Grande, mes 25 më influencuesit në ueb

Përveçse publikon listën e 100 personave më influencues në botë, “Time” sjell edhe atë të 25 më ndikuesve në botën e internetit. Bëhet fjalë për ata që lënë gjurmë përmes rrjeteve sociale. Dy figura të njohur të muzikës kanë arritur të zënë një vend në të dyja klasifikimet, Ariana Grande dhe “BTS”. Mes këngëtarëve në listën e 25 personave më influencues në të gjithë botën në internet janë edhe Lil Nas X, Cardi B e JoJo Siwa. Për kategorinë e aktrimit janë të pranishëm Jada Pinkett Smith e Jameela Jamil. Nuk mund të mungonte Meghan Markle dhe princi Harry, me llogarinë e tyre në “Instagram” të hapur pak muaj më parë. Lil Nas X Alexandria Ocasio-Cortez Donald Trump BTS Ariana ...

Lexo më shumë

Kendall Jenner e fiksuar me basketbollistët

Për një ndër modelet tepër të kërkuara dhe pëlqyera, Kendall Jenner, nuk flitet vetëm për marrëdhëniet profesionale, por sidomos për ato sentimentale. Pjesëtarja e familjes më mediatike në SHBA është bërë pjesë e një “meme” që qarkullon në rrjetet sociale, lidhur me preferencat e saj në zgjedhjen e partnerëve mes lojtarëve të NBA-së. Jenner reagoi në një postim në “Twitter”, duke përgënjeshtruar që është shoqëruar me pesë basketbollistët e nxjerrë në foto, por vetëm me dy prej tyre. This is a playoff team lmao pic.twitter.com/8OwE17Lpac — kyle (@knicks_tape99) July 14, 2019 2 out of 5 accurate, thanks https://t.co/I4SUF11sVN — Kendall (@KendallJenner) July 16, 2019 Source: Tendence

Lexo më shumë

Kevin Spacey, bie një akuzë për ngacmim seksual dhe agresion

Akuzat për ngacmim seksual dhe agresion ndaj Kevin Spacey kanë rënë zyrtarisht. Kështu shkruan media amerikane. William Little, një kamerier 18-vjeçar në një lokal në Massachussets, e kishte paditur aktorin se në vitin 2016 i kishte blerë pije alkoolike dhe e kishte shoqëruar për në shtëpi. Gjatë rrugës, sipas tij, kishin ndodhur një sërë abuzimesh, të regjistruara me celular. Ky fakt çoi në një procedim penal të aktorit, edhe pse ai ishte deklaruar i pafajshëm. Besueshmëria e të riut ishte vënë në dyshim, pasi kishte fshirë fotot dhe mesazhet e dërguara nga Spacey. Avokati i aktorit kërkoi një version të plotë të të dhënave të celularit të të riut, gjë që nuk ndodhi asnjëherë, pasi djaloshi vendosi mos të flasë, ...

Lexo më shumë

Yjet e muzikës bëhen bashkë për “Mbretin Luan”

Pas njoftimit të “The Lion King: The Gift”, albumi i ri frymëzuar nga filmi i ri “Disney”, Beyonce publikoi listën e këngëve të projektit të shumëpritur. Priteshin emra të mëdhenj të muzikës për kolonën zanore të filmit të drejtuar nga Jon Favreau dhe në fakt në albumin prodhuar tërësisht nga Queen Bey figurojnë edhe Jay-Z, Kendrick Lamar, Childish Gambino (që është dhe zëri dublues i Simba-s së rritur), Pharrell Williams e Tierra Ëhack. Gjithashtu pjesë e albumit janë edhe këngëtarë nigerianë si Wizkid, Eazi, Tiwa Savage, Tekno e Yemi Alade. “Këngët e “Lion King” janë një letër dashurie për Afrikën dhe doja të sigurohesha që të gjeja artistët më të talentuar afrikanë”, -deklaroi Beyonce. Ja lista me muzikën e filmit: ...

Lexo më shumë

“Duran Duran”, koncert në Nasa për përvjetorin hënor

Një show vërtet special, një moment që kujtohet për gjithë karrierën. Kështu ishte spektakli i “Duran Duran” në “Kennedy Space Center” të Nasa-s, në Florida, për të festuar 50-vjetorin e zbarkimit në Hënë. Koncerti nisi me 300 dronë që fluturuan mbi skenë, ndjekur më pas nga melodia magjike e “Planet Earth”, “New Moon Monday”, por edhe e “Space Oddity” e Bowie dhe “Ëalking On The Moon” e “Police”. Sikur mos të mjaftonte koncerti në bazën hapësinore, grupi britanik shoqërohej në skenë nga orkestra dhe kori me 40 elementë. Gjatë koncertit u kujtuan dhe anëtarët e “Apollo 11”, Neil Armtrong, Buzz Aldrin e Michael Collins, duke u dedikuar atyre “Astronaut”, këngë e albumit të vitit 2004 me të njëjtin titull. Source: ...

Lexo më shumë

Melissa Satta konfirmon rikthimin me Boateng

Melissa Satta e Kevin Prince Boateng prej ditësh po jepnin sinjale për një ribashkim: publikim fotosh të familjes, dalje në darkë, stërvitje së bashku. Showgirl-i italian postoi në rrjetet sociale një tufë të madhe me trëndafila të kuq, shoqëruar me ikonën e zemrës dhe shkrimin: “Satteng janë rikthyer bashkë, më të dashuruar se kurrë”. Çifti, që kanë një djalë, Maddox, ishte ndarë vitin e kaluar dhe me sa duket ndarja nuk ka zgjatur për shumë. Source: Tendence

Lexo më shumë

Kate Winslet: E lumtur që nuk vij nga një familje e pasur

Në një intervistë të fundit për “Radio Times”, aktorja e famshme britanike, Kate Winslet ka bërë një deklaratë që i ka habitur të gjithë. Ajo u shpreh se është e lumtur që nuk vjen nga një familje e pasur sepse është rritur me shumë ngrohtësi dhe dashuri dhe ka mësuar se si të punojë fort për të arritur gjërat që do. “Prindërit e mi kanë qenë punëtorë të thjeshtë të cilët shiheshin me përçmim nga të pasurit. Jam e lumtur që rrënjët e mia janë të thjeshta” ,-u shpreh ajo. Source: Tendence

Lexo më shumë

Ndahet përsëri aktorja e njohur, shkak dhuna

Aktorja e njohur Hayden Panettiere kohët e fundit është duke kaluar një situatë të vështirë në jetën e saj personale. Që pas ndarjes së saj nga ish-bashkëshorti, Wladimir Klitschko ajo po përballet me disa situata mjaft të pakëndshme. Vajza e saj, Kaya prej më shumë se 1 viti është duke jetuar me të atin, pasi nuk mbështet lidhjen e së ëmës me Brian Hickerson. Dy muajt e fundit ajo ka treguar në media se Brian ka ushtruar dhunë mbi të dhe prandaj ajo ka vendosur që t’i japë fund historisë 1-vjeçare. Aktualisht gjykata po punon për të zbardhur ngjarjen dhe Brian është në ndjekje penale. Source: Tendence

Lexo më shumë

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Evolve Web Agency

Evolve Web Agency
WordPress Lightbox Plugin