DigitAlb Kudo

Platforma televizive e të gjithë shqiptarëve, tashmë vjen me një tjetër zhvillim të ri teknologjik. DitalbAlb KUDO, është aplikacioni që ju sjell kanalet e DigitAlb në celularin apo tabletën tuaj. Mjaft komod në përdorim.  Tashmë ju nuk do të humbisni asnjë program tuajin të dashur, edhe nëse nuk jeni pranë televizorit. Mjafton të shkarkoni aplikacionin DigitAlb KUDO, nëpërmjet Wifi, në mënyrë që të mos konsumoni “internet data” nga operatorit juaj mobile.

Karakteristikat e përgjithshme

LIVE TV, me 35 kanale televizive.

Kanale gjeneraliste, kanale lajmesh, kanale filmash, kanale për fëmijë, kanale dokumentarësh, kanale muzikore dhe kanale sportive.  Së shpejti edhe me kanale të tjera.

Catch Up

Ju mund të riktheheni në kohë dhe të shihni programe që janë transmetuar më parë , deri në 72 orë.

EPG

Çdo kanal ka guiden e programeve, bashkë dhe me sinopsin përkatës.

Parental control

Kontroll prindëror për kufizimin e shikueshmërisë së kanaleve sipas moshës.

Liste favoritesh

Ju keni mundësine të krijoni një grup kanalesh sipas shijeve tuaja.

Së shpejti;

VOD

Remote Control

Për t’u abonuar në DigitAlb KUDO:

1 – Si mund ta përfitoj shërbimin DigitAlb KUDO?
Për patur DigitAlb KUDO, mjafton të kesh një smartphone ose tablet me sistem operativ Android ose iOS. Instaloni (shkarkoni nga App Store apo Play Store) aplikacionin DigitAlb KUDO. Nëse nuk e keni përfituar nga Oferta, abonohu në një nga pikat e autorizuara DigitAlb, ose në OnlineUNIT. (https://abonohu.digitalb.al) Për të mësuar Username dhe Password, veproni sipas udhëzimeve te pika 14.
2 – A nevojitet internet për të parë DigitAlb KUDO? A funksionon DigitAlb KUDO me internet 3G/4G ?
Po, ju duhet të keni patjetër akses në internet qoftë WiFi apo 3G/4G (mobile data). Kujdes! Përdorimi i internetit 3G/4G, ju ngarkon me detyrime shtesë, sipas marrëveshjes që keni rënë dakord me operatorin e telefonisë që ju përdorni.
3 – A funksionon DigitAlb KUDO në kompjuter?
Jo, ky aplikacion për momentin nuk funksionon në PC.
4 – A funksionon DigitAlb KUDO jashtë Shqipërisë?
Po, përsa kohë keni shërbim interneti në pajsjen tuaj(smartphone/tablet).
5 – A mund ta përdor shërbimin DigitAlb KUDO në Iphone/ Ipad ?
Po. Instaloni (shkarkoni) nga App Store aplikacionin DigitAlb KUDO. Nëse nuk e keni përfituar nga Oferta, abonohu në një nga pikat e autorizuara DigitAlb, ose në OnlineUNIT https://abonohu.digitalb.al Për të mësuar Username dhe Password, veproni sipas udhëzimeve te pika 14.
6 – A mund ta përdor shërbimin DigitAlb KUDO në Smartphone/Tablet me sistem Android?
Po. Instaloni (shkarkoni) nga Play Store aplikacionin DigitAlb KUDO. Nëse nuk e keni përfituar nga Oferta, abonohu në një nga pikat e autorizuara DigitAlb, ose në OnlineUNIT https://abonohu.digitalb.al Për të mësuar Username dhe Password, veproni sipas udhëzimeve te pika 14.
7 – Në sa pajisje njëkohesisht mund ta perdor shërbimin DigitAlb KUDO?
Shërbimi është i aksesueshëm vetëm nga një pajisje.
8 – Sa kanale transmeton DigitAlb KUDO?
Informacionin për kanalet mund ta gjeni këtu https://www.digitalb.al/kudo/
9 – Sa kushton shërbimi DigitAlb KUDO?
Çmimet mund ti gjeni këtu: https://abonohu.digitalb.al
10 – A mund të lidhet me Tv ?
Ky opsion nuk është i mundur për momentin.
11 – A mundet ta bëj pagesën online?
Blerjen mund ta kryeni këtu: https://abonohu.digitalb.al
12 – Si do të informohem për username dhe passwordin tim?
Pasi paraqitesh për të bërë abonimin në një pikë shitje të autorizuar, username/password do t’ju vijë me mesazh në numrin e telefonit personal që keni deklaruar. Në rastin kur abonimin po e kryeni në OnlineUNIT, username/password do t’ju vijë me e-mail në adresën personale që ju deklaroni. Kujdes: Deklarimi i numrit të telefonit dhe ai i email është përgjegjësi e klientit që të jetë i saktë.
13 – A mundet ta ndyshoj dhe të vendos vet një password të ri ?
Ndryshimi i password bëhet nga DigitAlb. Për të bërë këtë ndryshim kontaktoni https://www.digitalb.al/na-kontaktoni-2/
14 – Cfarë duhet të bëj, për të mësuar password dhe username?
a. Ju mund të kontaktoni shërbimin e klientit (https://www.digitalb.al/na-kontaktoni-2/) b1. Mund të dërgoni një mesazh në numrin 53333, me tekst: "kudo Nr i Smart Card" (kudo xxxxxxxxxxx) Do të merni një mesazh për username/passwod e DIGITALB KUDO.     Nga jashtë Shqipërisë, numrat që duhet të dërgoni SMS janë;  +355672000567, +355682049494, +355692059595 b2. - Mund të dërgoni një mesazh në numrin 53333, me tekst: "kudo username " Do të merni një mesazh për username/passwod e DigitAlb KUDO. Kujdes, mesazhi që do të dërgoni duhet të jetë nga nr celular që keni rregjistruar në pikën e shitjes. Nëse mesazhet  nuk dërgohen nga nr i celular që keni deklaruar në momentin e abonimit atëherë përgjigja që vjen është e formës: “Te dhënat e dërguara nuk janë të sakta. Për sqarime lidhur me DigitAlb KUDO, kontaktoni në dyqanet dhe distributorët e autorizuar”. Nga jashtë Shqipërisë, numrat që duhet të dergoni SMS janë; +355672000567, +355682049494, +355692059595

* Ose një tjetër SMS’ me text “KUDO_Username tuaj” Do te merni pergjigje per PASSWORD

Nga jashte shqiperise numrat ku te dergoni SMS jane:  +355672000567, +355682049494, +355692059595

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Evolve Web Agency

Evolve Web Agency

Njoftim
Kanalet Digitalb dhe SuperSport nuk do të mund t’i ndiqni më në platformën Tibo! Kontaktoni sa më parë me ne!

WordPress Lightbox Plugin