PROGRAMET

Hekurudhat që ndërtuan Britaninë, çdo të shtunë, ora 21:00, Shkencë


Mendojmë që jetojmë në një epokë të zhvilluar nga kompjuteri, me celularë dhe Internet, por në fakt shpikja e hekurudhave ka qenë ajo që e ka bërë Britaninë të madhe. Rreth viteve 1830, ishin hekurudhat ato që nga fushat e gjelbra të së shkuarës na çuan në botën industriale të së ardhmes… Ndërtimi i hekurudhave ka parë triumf dhe dëshpërim, lulëzim dhe dështim, luftë dhe paqe. Kjo është historia e një udhëtimi 200 vjeçar që e ka transformuar dhe ka zhvilluar Britaninë moderne, të cilën ju njihni sot…

 

Zhanri:

Serial dokumentarësh | Histori | Shkencë

 

Viti i prodhimit:

2017

 

Mosha e lejuar:

Fëmijë të shoqëruar nga prindër

 

ORARE TRANSMETIMI

DATA ORA KANALI
Çdo të shtunë 21:00

 

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

WordPress Lightbox Plugin