PROGRAMET

Katër fazat e Glorias, Popcorn


Një film biografik bazuar në vetë kujtimet e gazetares, luftëtares dhe feministes, Gloria Steinem, ikonës së njojur për aktivizmin e saj të mrehtë, udhëhqejes së lëvizjes revolucionare të grave dhe shkrimaters, artikujt e të cilës ndikuan në breza me rradhë…

 

Regjia

Julie Taymor

Aktorë

Julianne Moore, Alicia Vikander, Janelle Monáe, Bette Midler

 

Zhanri

Biografi | Dramë | Histori

 

Viti i Prodhimit

2020

 

Mosha e lejuar

Mbi 13 vjeç

TRANSMETIMI

 

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

Evolve Web Agency

Evolve Web Agency

WordPress Lightbox Plugin