PROGRAMET

Urat më të mëdha të britanisë, e shtunë, ora 21:00, Shkencë


Ura ikonike, të përhapura në peisazhet më dramatike, jo vetëm që kanë lidhur ishujt, por edhe e kanë bërë Britaninë të Madhe. Këto janë urat që njihen nëpër botë, të ndërtuara nga vizionarë si Stivenson, Brunel e të tjerë, të cilët vazhdojnë të jenë të famshëm edhe sot. Një udhëtim për të zbuluar se si janë ndërtuar këto ura të mëdha, si dhe djersa e sakrificat që janë nevojitur për këto ndërtime…

 

Zhanri:

Cikel dokumentaresh | Histori

 

Viti i prodhimit:

2016

 

Mosha e lejuar:

Për çdo moshë

 

ORARE TRANSMETIMI

DATA ORA KANALI
E shtunë 21:00

 

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

WordPress Lightbox Plugin