PROGRAMET

Veshjet Shqiptare të Kosovës, e diel, ora 20:00, T-HD


Historikisht veshja i plotësoi njeriut kërkesat më të domosdoshme për ta mbrojtur trupin nga ndikimet e jashtme klimatike ose nga rreziqet e tjera… Mirëpo, në rrugën e zhvillimit, veshja vazhdimisht pësoi ndryshime… Dekorimi me qëndisje dhe me materiale të ndryshme,përzgjedhja e motiveve, e ngjyrave si dhe plot elemente të tjerë, flasin dhe dëshmojnë fare qartë për artin dhe të bukurën në veshjet shqiptare… Një dokumentar që rrëfen për veshjen si mjeshtri dhe art, duke u fokusuar në të gjitha krahinat gjeografike të Kosovës…

 

Zhanri

Ddokumentar

 

 

ORARE TRANSMETIMI

DATA ORA KANALI
E diel 20:00

 

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

WordPress Lightbox Plugin