Sting ka anuluar disa koncerte dhe fansat janë shqetësuar për shëndetin e këngëtarit të ish-”Police”. Njoftimi u bë në faqen e tij në “Twitter”. Pasi anuloi Jazz Festival në Belgjikë, i njëjti fat ishte dhe për koncertin në Mynih të Gjermanisë. Në rrjetin social flitet se vendimi erdhi me urdhër të mjekut, por pa specifikuar se për çfarë patologjie bëhet fjalë.

Source: Tendence