Bebe Rexha ka qenë në qendër të diskutimeve ditët e fundit, për trupin e saj. Këngëtarja me origjinë shqiptare tregoi se një producent muzikor i kishte thënë se s’kishte më moshë për foto seksi dhe postoi një mesazh të gjatë në rrjetet sociale, duke theksuar se është ajo që i bën rregullat e vetes.

Bebe mori mbështetjen e fansave, por dhe të emrave të njohur të muzikës. E para që foli ishte Taylor Swift, e cila shkroi në një koment: “Në djall ata që flasin. Ngritja e 29-vjeçareve”.

Supermodelja dhe këngëtarja Tyra Banks deklaroi gjatë një interviste: “Mendoj se ajo është më seksi se kurrë. Dua të dukem si ty, Bebe. Ai trup, ajo fytyrë… është mahnitëse”.

Rita Ora shkroi: “Kantautorja seksi.. Ti je e bukur, bëhesh më seksi me kalimin e moshës dhe talenti yt flet vetë. Vazhdo të bësh rregullat e tua”.

Ndërsa mesazhi i Britney Spears: “Dreqin, që ke të drejtë! E drejta e femrave”.

 

View this post on Instagram

 

I recently had a MALE music executive tell me that I was getting too old and that my brand was “confusing.” Because… I’m a songwriter and I post sexy pics on my Instagram and that’s not what female songwriters are suppose to do, especially for my age. I’m 29. I’m fed up with being put in a box. I make my own rules. I’m tired of women getting labeled as “hags” when they get old and guys get labeled as sexy with age. Anyways, I’m turning 30 on August 30 and you know what, I’m not running away from it. I’m not gonna lie about my age or sing songs that I feel will sell better because they sound “younger.” I’m gonna celebrate my age because you know what, I’m wiser, I’m stronger and TRUST ME I’m a much better lover than I was 10 years ago.

A post shared by Bebe Rexha (@beberexha) on Aug 12, 2019 at 8:11am PDT

Source: Tendence