Kategoritë: ArkivaTelevizion

“Ford vs Ferrari”, pamjet e para të Matt Damon dhe Christian Bale

Dy yjet Matt Damon dhe Christian Bale do të jenë protagonistët e filmit dedikuar rivalitetit mes Henry Ford II dhe Enzo Ferrari, “Ford vs Ferrari”. Tani jane publikuar pamjet e para të këtij projekti. Ky projekt bazohet në një histori të vërtetë, ku Henry Ford II krijoi një skuadër duke përfshirë projektuesin legjendar automobilistik Carroll Shelby, i cili krijoi AC Cobra dhe Ford Mustang dhe shoferin britanik Ken Miles, të cilët duhet të ndërtojnë një makinë që të mposhtë rivalin e një kohe të gjatë, Ferrarri, në LeMans World Championship, të cilën Ferrari e kishte fituar për gjashtë vjet rresht.   Source: Televizion

Lexo më shumë

“Cobra”, filmi i Sylvester Stallones bëhet një serial televiziv

Mes projekteve të Sylvester Stallones, radha tani është e “Cobra”, i cili do të bëhet një serial televiziv. “Cobra” është një film i vitit 1986 ku arkëtoi 150 milionë dollarë me një buxhet prej 25 milionësh. Filmi tregonte historinë e Marion “Cobra” Cobretti, një oficer i policisë së Los Angeles, i cili e gjeti veten duke luftuar me një shoqëri sekrete të vrasësve të quajtur “Bishat e natës”, të vendosur për të goditur anëtarët “e dobët” të shoqërisë. Source: Televizion

Lexo më shumë

Ul siparin Festivali i Cannes, njihuni me fituesit

Në Kanë është zhvilluar nata e ndarjes së çmimeve të festivalit prestigjioz të filmit ku u shpallën dhe fituesit e këtij edicioni. Çmimi i “Palmës së Artë”, për këtë vit shkoi për regjisorin koreanojugor Bong Joon-ho me filmin e tij “Parasite”. Çmimi i dytë, “Grand Prix” u fitua nga regjisorja francezo-senegaleze Mati Diop, për filmin e saj dramatik “Atlantics”, kushtuar emigrantëve të rinj dhe dhunës seksuale nga politika. Aktorja më e mirë shkoi për Emily Beecham, për rolin e saj në filmin “Little Joe”. Aktori më i mirë u shpall Antonio Banderas për filmin “Pain and Glory”. Vëllezërit belgë, Jean-Pierre dhe Luc Dardenne u vlerësuan si regjisorët më të mirë për filmin e tyre “Young Ahmed”. Source: Televizion

Lexo më shumë

“Game of Thrones”, Emilia Clarke është frymëzuar nga Adolf Hitler

“Game of Thrones 8” përfundoi dhe Emilia Clarke deklaroi se është frymëzuar nga Adolf Hitler për disa nga fjalimet e personazhit të saj Daenerys Targaryen! “Për të mbajtur të gjitha ato fjalime në gjuhët imagjinare, pashë shumë video të diktatorëve dhe liderëve të fuqishëm në gjuhë të ndryshme, kam dashur të shoh nëse mund ta kuptoj përmbajtjen pa e ditur gjuhën e tyre. Dhe ti e kupton! Ju e kuptoni atë që Hitleri po thotë, kështu që mendova, ‘Nëse unë besoj gjithçka që them unë, njerëzit as nuk do të duhet të shikojnë titrat’. Plus nuk ishte askush në xhirime, vetëm një kamera dhe një dhomë e gjelbër, të zbrazët. Ekipi do të ketë menduar ‘Ah ok, një vajzë që flet ...

Lexo më shumë

Për faj të “GOT” nuk mund të vizitohet më ky vend

Fansat e “Game of Thrones” janë të gatshëm të bëjnë gjithçka, vetëm që mos të pranojnë fundin e sagës historike, madje edhe të fluturojnë për në Islandë, për të kërkuar këtë kanion. Fjaðrárgljúfur dikur konsiderohej një perlë e rrallë e natyrës, një vend i virgjër dhe i padëmtuar, por që prej disa skenave të xhiruara aty për “Game of Thrones” dhe një videoje të xhiruar nga Justin Bieber, “I’ll show you” në 2015-n, ky vend mahnitës është shndërruar në një prej zonave turistike më popullore në vend. Sipas “Associated Press”, Agjencia Islandeze e Ambientit ka vlerësuar se mbi 1 milion persona e kanë vizituar kanionin qëkur këngëtari kanadez publikoi videoklipin, duke shkelur dhe rregullat për kujdesin dhe sigurinë. Tani që ...

Lexo më shumë

Harrison Ford s’ka dyshime, askush tjetër s’do të jetë Indiana Jones

Gjatë një episodi të spektaklit “NBC Today”, Harrison Ford shënjoi territorin e Indiana Jones, duke deklaruar se asnjë tjetër nuk do ta interpretojë personazhin pas tij. Kapitulli i pestë i “Indiana Jones” u shty për në vitin 2021 dhe sipas një raporti të fundit, “Lucasfilm” ka angazhuar Dan Fogelman për të rishkruar gjithë skenarin e Jon Kasdan, edhe pse kjo nuk është konfirmuar zyrtarisht. Harrison Ford vendosi të trembë, me shaka, të gjithë pretendentët e mundshëm për rolin e profesorit të famshëm të arkeologjisë: “Asnjë tjetër nuk do të jetë Indiana Jones. Nuk është e kuptueshme? Unë jam Indiana Jones. Kur unë mos të jem më, kështu do të jetë edhe për të. Është e thjeshtë”. Source: Televizion

Lexo më shumë

John Wick, më vdekjeprurës se Michael Myers e Jason Voorhees

Sipas një llogaritjeje të bërë nga “Bloody Disgusting”, John Wick ka vrarë më shumë personazhe filmi se Michael Myers e Jason Voorhees të bërë bashkë. Në tre filma, vrasësi profesionist hakmarrës, interpretuar nga Keanu Reeves, ka vrarë 306 persona; 84 në të parin, 128 në të dytin dhe 94 në të tretin. Duke marrë parasysh edhe një kapitull të katërt, numri i viktimave mund të rritet. Dy vrasësit në seri, protagonistë në “Halloween” dhe “Friday the 13th”, të bërë bashkë kanë kryer “vetëm” 297 vrasje në 23 filma, një mesatare thuajse e pakrahasueshme me atë të John Wick. Source: Televizion

Lexo më shumë

Sylvester Stallone: “Për Rocky-n kam një ide të madhe”

Për të pestën herë, në moshën 73-vjeçare, Sylvester Stallone interpreton veteranin e luftës në Vietnam në “Rambo: Last Blood”, përkrah Paz Vega. “Rambo është ana pesimiste, Rocky ajo optimiste. Ky i fundit ka pasur sukses, sepse ishte një film për një burrë që nuk heq dorë lehtë”, -deklaroi aktori gjatë prezantimit të filmit në Cannes. Për një ndër personazhet kult të karrierës së tij të ndritur, Sly deklaroi se dëshiron të bëjë një tjetër film: “Dua të bëj një “Rocky” të ri, por që këtë herë të fokusohet te një boksier emigrant ilegal në SHBA. Do të jetë fenomenal, interesant dhe argëtues”. Source: Televizion

Lexo më shumë

Emilia Clarke mund të ishte Anastasia në “50 Shades”

E kush do ta kishte menduar! Emilia Clarke mund të ishte Anastasia Steele në vend të Dakota Johnson në sagën “Fifty Shades”. Në një intervistë për “The Hollywood Reporter”, ylli i “Game of Thrones” rrëfeu se ishte në listë për rolin dhe shpjegoi se përse e refuzoi. “Regjisorja Sam Taylor-Johnson është magjike. E adhuroj dhe vizioni i saj ishte i mrekullueshëm. Por, kishte kaluar pak kohë që kisha qenë nudo para kamerave, në “Game of Thrones”, dhe megjithatë është e vetmja gjë që më pyesin akoma, sepse jam femër. Është e bezdisshme dhe jam kaq e lodhur nga kjo gjë, por e bëra për personazhin, jo që një mashkull të më prekte trupin”. Source: Televizion

Lexo më shumë

Imazhet spektakolare të “Godzilla II: King of the Monsters”

Nën tingujt e “Knock You Out” të LL Cool J vjen traileri spektakolar i “Godzilla II: King of the Monster”, i fundit para daljes në kinema javën e ardhshme. Kapitulli i tretë i sagës, pas “Godzilla” i Gareth Edwards dhe “Kong: Skull Island” i Mike Dougherty, do të sjellë mbretin legjendar të përbindëshave në përballje me titanët e rinj, mes tyre Mothra, Rodhan dhe i tmerrshmi King Ghidorah, protagonist së bashku me Godzilla-n në disa skena mahnitëse. Source: Televizion

Lexo më shumë

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Evolve Web Agency

Evolve Web Agency
WordPress Lightbox Plugin